KLIMATYZACJA

KLIMA SOLUTION stworzy najlepszy klimat w twoim domu czy biurze – SZYBKO, SPRAWNIE, a przede wszystkim PROFESJONALNIE i w ROZSĄDNYCH CENACH !!

Klimatyzacja w ostatnich latach stała się rzeczą nieodzowną w domu, mieszkaniu czy biurze. Dlatego nie zwlekaj a już na etapie wykończenia poważnie zastanów się nad inwestycją w system klimatyzacji do Twojego domu.

Na pewno nie pożałujesz, a unikniesz kucia ścian w świeżo wykończonym czy wyremontowanym domu po pierwszym gorącym lecie.

Współpracujemy z najlepszymi międzynarodowymi markami klimatyzacji.

 Katalog 2016-2017  Cennik 2016-2017

 

Oferta obejmuje projektowanie, sprzedaż oraz montaż wraz z usługą serwisu urządzeń w systemach Split, Multi-Split, Klimatyzacja Komercyjna czy systemy VRF.

Przeróżne typy jednostek wewnętrznych jakie są dostępne na rynku (ścienne, podstropowe, przypodłogowe (konsole), kastety 1-; 2-; 4-stronne, kanałówki) pozwolą stworzyć idealne wnętrze dla najbardziej wymagających.

 

Spośród tak szerokiej gamy urządzeń z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

 

Czym jest Klimatyzacja i co dzięki niej zyskamy…

Klimatyzacja jest procesem uzdatniania powietrza mającym na celu wytworzenie i utrzymanie najbardziej komfortowych warunków w pomieszczeniu.

System klimatyzacji musi być wydajny bez względu na warunki panujące na zewnątrz i polega na kontrolowaniu czterech podstawowych zmiennych: temperatury, wilgotności, przepływu i jakości powietrza.

Zastosowanie klimatyzacji wpływa na poprawę mikroklimatu w pomieszczeniu, a co za tym idzie również warunków higienicznych i samopoczucia użytkowników. To wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych filtrów pochłaniających zapachy, jonizujących powietrze oraz działających antybakteryjnie.

Powietrze w pomieszczeniu może być chłodzone lub ogrzewane w zależności od ustawionej na sterowniku funkcji. Natomiast zastosowanie urządzeń inwerterowych z płynną regulacją mocy zapewnia bardziej równomierną i ekonomiczną pracę klimatyzatora.

Oferujemy systemy klimatyzacyjne typu:

  • SPLIT – klimatyzacja dedykowana głównie do domów, mieszkań, pomieszczeń o mniejszych powierzchniach użytkowych. System Split składa się z jednej jednostki zewnętrznej (skraplacz) oraz jednej wewnętrznej (parownik),
  • MULTI-SPLIT – to rozwiązanie, dzięki któremu schłodzisz lub ogrzejesz kilka pomieszczeń. Konfiguracja jaką w tym rozwiązaniu możemy zastosować to od 2 jednostek wewnętrznych nawet do 9 przy użyciu jednej jednostki zewnętrznej.
  • KLIMATYZACJA KOMERCYJNA/PRZEMYSŁOWA – jest stosowana najczęściej do obsługi pomieszczeń technicznych takich jak serwerownie, pomieszczenia UPS, laboratoria czyli wszędzie tam gdzie wymagane jest utrzymywanie stabilnych warunków temperaturowych oraz wilgotnościowych.
  • SYSTEM VRF – to modułowy system klimatyzacji stosowanych w dużych i wymagających budynkach. Różnorodność modeli urządzeń wewnętrznych oraz duży zakres mocy urządzeń zewnętrznych zapewnia elastyczność podczas projektowania i wykonywania instalacji. Systemy te skutecznie tworzą optymalne warunki klimatyczne w biurowcach, centrach handlowych, hotelach, szpitalach i budynkach użyteczności publicznej.
  • KLIMATYZATOR PRZENOŚNY –  to urządzenie typu monoblok (skraplacz i parownik w jednym urządzeniu). Tego typu klimatyzator to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie można zainstalować standardowych urządzeń typu split czy multi-split. Ważną cechą klimatyzatora jest to, że nie wymaga on skomplikowanego montażu, a gorące powietrze odprowadzane jest na zewnątrz za pomocą elastycznej rury.

JEDNOSTKI WEWNĘTRZNE ze względu na możliwości montażu dzielimy na:

ikonki z jednostkami wewnętrznymi – przeskakujące/przewijające się tak jakby pod pod opisem, w tle zmieniająca się grafika)

  • Ścienne – to jednostki, które łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Są instalowane na ścianie około 10-20cm od sufitu. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką, cichą pracą i bardzo atrakcyjną ceną. Ze względu na swoją popularność posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę. Dzięki temu praktycznie nie istnieją miejsca, w których nie można by zastosować ściennych klimatyzatorów. Do wyboru mamy różne kolory jednostek ściennych dzięki czemu możemy stworzyć idealny klimat zarówno w kwestii parametrów powietrza jak i estetyki.

 

  • kasetonowe – to jednostki, które instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego i zakończone są panelem dekoracyjnym. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. Elegancka maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego. Do wyboru mamy różne typy urządzeń kasetonowych, najpopularniejsze to kasety z 4-stronnym nawiewem. Możemy jednak wybrać również jednostki kasetonowe 2-stronne i 1-stronne, w zależności od możliwości montażu i indywidualnych wymagań klienta.

 

  • kanałowe – to jednostki, które umożliwiają centralną dystrybucję powietrza z jednego urządzenia do kilku pomieszczeń jednocześnie, bądź jednej dużej powierzchni. Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzane są kanały, którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. Klimatyzator automatycznie ustawia temperaturę nawiewanego powietrza jako średnią temperatur z klimatyzowanych pomieszczeń. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie jednakowych parametrów powietrza bez konieczności indywidualnego sterowania pracą klimatyzatora w każdym z pomieszczeń. Zaletą systemu klimatyzacji kanałowej jest możliwość dokładnego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu.

 

  • przypodłogowe – to jednostki przystosowane do montażu bezpośrednio nad podłogą. Model, który cieszy się dużą popularnością wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować innych modeli (np. skosy poddasza, wnęki podokienne).

 

  • przysufitowe – to jednostki, które montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w wysokich i podłużnych lokalach, w których nie ma sensu chłodzić górnych partii pomieszczenia. Istotną cechą wyróżniającą klimatyzatory przysufitowe od innych modeli jest rozprowadzanie strugi powietrza tuż pod płaszczyzną sufitu. Powietrze płynące początkowo z dużą prędkością wzdłuż sufitu następnie zwalnia, aby łagodnie schłodzić pomieszczenie.