POMPY CIEPŁA

KLIMA SOLUTION oferuje najnowsze technologie, wysoki standard usług, a przede wszystkim stworzenie właściwego, zdrowego i komfortowego klimatu w Twoim domu.

W ramach naszej działalności wykonujemy instalacje głównie pomp ciepła typu powietrze-woda.

Zewnętrzne pompy ciepła pracujące w systemie  powietrze-woda umożliwiają znaczne obniżenie kosztów ogrzewania domu i pozyskania ciepłej wody użytkowej. Instalowane są na zewnątrz budynku a ich montaż nie wymaga wykonywania odwiertów a jedynie przyłączy hydraulicznych i elektrycznych.

Powietrzna pompa ciepła do c.o. i c.w.u. jest bardzo wydajna i charakteryzuje się wysoką efektywnością i klasą energetyczną do A++. Gwarantuje to niskie koszty ogrzewania domu i wody użytkowej.

Łatwość i wygodę sterowania pompą zapewnia zaawansowany sterownik z możliwością rozszerzenia o moduł internetowy, pozwalający na zdalne zarządzanie.

 

Dbając o satysfakcję i wygodę w użytkowaniu w naszej ofercie znajdą Państwo najlepszych światowych producentów w zakresie pomp ciepła tj.

 Pomagamy w formalnościach związanych z otrzymaniem dotacji lub pożyczki na pompy ciepła.

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z nami, prosimy o kontakt.

 

Czym jest Pompa Ciepła i co dzięki niej zyskamy… (czytaj więcej)

Pompy ciepła w dzisiejszych czasach są najnowocześniejszymi i najbardziej energooszczędnymi rozwiązaniami stosowanymi w technice grzewczej. Rozwinięta technologia pompy ciepła pozyskuje darmową energię z zasobów naturalnych: powietrza czy gruntu.

System działa jak „odwrócona lodówka”. W przypadku lodówki ciepło jest odprowadzane ze środka na zewnątrz, natomiast pompa ciepła działa odwrotnie. Ciepło z powietrza lub gruntu jest wprowadzane przez system grzewczy do pomieszczeń mieszkalnych.

Pompy ciepła gwarantują niskie koszty eksploatacji, a także szybki zwrot z inwestycji, skutecznie przekonują do tych nowoczesnych urządzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć wielu kosztów towarzyszących budowie tradycyjnej kotłowni, takich jak: doprowadzenie gazu, budowa komina czy zbiorników oleju, itp.

Pompa ciepła wyposażona  w inteligentny sterownik dotykowy, pozwala użytkownikom na swobodne i komfortowe zaprogramowanie procesu ogrzewania domu i wody użytkowej, według własnych potrzeb. W praktyce gwarantuje to znaczne podniesienie komfortu życia domowników.

Powietrzne pompy ciepła pobierają energię cieplną zgromadzoną w powietrzu zewnętrznym (dolne źródło), a następnie przekazują ją wodzie krążącej w instalacji grzewczej (górne źródło).

 

Powietrzne pompy ciepła mają wiele zalet, wśród których możemy wymienić:

  • Niewielki nakład związany z podłączeniem powietrza zewnętrznego jako dolnego źródła, szybki zwrot inwestycji, zwłaszcza gdy zastąpimy pompą ciepła ogrzewanie elektryczne lub ogrzewanie węglem
  • Niskie koszty eksploatacyjne, duża efektywność energetyczna (COP). Używając darmowego ciepła z otaczającego powietrza (odnawialne źródła energii) oraz kompresora, pompa ciepła osiąga nawet ponad czterokrotnie większą wydajność energetyczną niż grzejniki elektryczne. Współczesne urządzenia mają współczynnik wydajności (COP) na poziomie od 3,5 do 4,5. Jeżeli efektywność średnioroczna COP wynosi np. 4,0 to oznacza to, że z 1 kW energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła, wytworzone jest 4 kW ciepła
  • Biwalenty lub monowalenty tryb pracy, mogą służyć do wspomagania ogrzewania jak i być samodzielnym urządzeniem grzewczym. Przy wymianie instalacji ogrzewania z energii elektrycznej lub węgla, mamy gwarancję, że inwestycja w powietrzną pompę ciepła zwróci się o wiele szybciej. W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów olejowych i gazowych powietrzna pompa ciepła może dostarczać ciepło w niższych temperaturach przez znacznie dłuższy okres
  • Zapewniają gospodarstwu ciepłą wodę i ogrzewanie, pompa ciepła może współpracować z istniejącą instalacją C.O. lub C.W.U.
  • Zajmuje niewiele miejsca, łatwy montaż np. na ścianie zewnętrznej, nie wymaga odwiertów oraz rozkopanych działek
  • Bezawaryjność, długa żywotność systemu oraz łatwa w konserwacja urządzeń
  • Systemy te kwalifikują się do programów dofinansowań, dzięki czemu można obniżyć początkowe koszty inwestycji. Możesz dowiedzieć się więcej na temat programów dofinansowań kontaktując się z nami
  • Powietrzne pompy ciepła to źródło energii, które przyczynia się do obniżania emisji dwutlenku węgla
  • Nie wymagają umowy z dostawcami, posiadacz pompy ciepła jest całkowicie niezależny od innych źródeł energii