WENTYLACJA

KLIMA SOLUTION oferuje kompleksową obsługę doradczą wraz z montażem – począwszy od zaproponowania koncepcji do wykonania instalacji. Urządzenia, systemy i sposób ich wykonania za każdym razem dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta.

 

Realizowane przez nas zlecenia są profesjonalne oraz solidnie, rzetelnie i terminowo wykonane.

Posiadamy szeroki wybór asortymentu materiałów instalacyjnych, urządzeń oraz pełen zakres usług montażowo-serwisowych.

Realizujemy zamówienia również na podstawie dostarczonego nam projektu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną, prosimy o kontakt – to nic nie kosztuje.

 

Czym jest Wentylacja i co dzięki niej zyskamy…

Wentylacja to proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce powietrza świeżego. Jest ona konieczna ponieważ powietrze we wszystkich pomieszczeniach nieustannie ulega zanieczyszczeniu.

 

Wentylacja pomieszczeń może następować w sposób naturalny lub mechaniczny.

Skuteczność wentylacji naturalnej (grawitacyjnej) zależy od warunków atmosferycznych, w związku z czym zmienia się w ciągu roku. Duży wpływ na wentylacje grawitacyjną ma również konstrukcja budynku, jego otoczenie oraz rozmieszczenie pomieszczeń.

 

W wentylacji mechanicznej wymiana powietrza jest niezależna od wpływów atmosferycznych. Wymuszony przepływ powietrza uzyskuje się dzięki zastosowaniu wentylatora.

Najprostszym rozwiązaniem jest  Wentylacja wywiewna, która polega na zainstalowaniu wentylatorów w kanałach wentylacyjnych. W takim systemie powietrze dostaje się do budynku przez nieszczelności okien i drzwi lub przez nawiewniki, podobnie jak w wentylacji naturalnej. Uniezależniamy się jednak od kaprysów przyrody, zmniejszających skuteczność usuwania powietrza z pomieszczeń.

 

W dzisiejszych czasach kiedy to nowobudowane obiekty mieszkalne czy biurowe są bardzo szczelne i dobrze ocieplone niezbędne jest zapewnienie ciągłego dopływu powietrza.

Niewątpliwie tutaj najlepiej sobie z tym poradzi wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna, w której zarówno doprowadzanie, jak i usuwanie powietrza jest możliwe dzięki wentylatorowi.

Zaletą zastosowania tego rozwiązania jest możliwość dostosowania jej wydajności do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki temu tworzymy komfortowe warunki w pomieszczeniach, co też istotne regulacja opisanego systemu może odbywać się automatycznie co jest dużym ułatwieniem i wygodą.

Jeśli decydujemy się na zastosowanie wentylacji mechanicznej warto rozważyć wyposażenie wentylacji w wymiennik ciepła (tzw. Rekuperator). Rozwiązanie to gwarantuje odzysk ciepła z usuwanego powietrza zimą, a więc i dużą oszczędność.

Można także zastosować filtry zatrzymujące zanieczyszczenia dostające się do budynku z zewnątrz co z pewnością doceni każdy alergik.